Ninja Forms 3.0 - en to fi translation catalogue (1136 entries)

en:  Fields
fi:  Kentät

en:  Open in new window
fi:  Avaa uudessa ikkunassa

en:  Undo All
fi:  Kumoa kaikki

en:  installed. The current version is
fi:  asennettu. Nykyinen versio on

en:  product(s) for
fi:  tuotetta hintaan

en:  requires an update. You have version
fi:  vaatii päivityksen. Sinulla on versio

en: #
fi: nro.

en: %1$s draft updated. <a href="%2$s" target="_blank">Preview %3$s</a>
fi: %1$s luonnos päivitetty. <a href="%2$s" target="_blank">Esikatsele: %3$s</a>

en: %1$s restored to revision from %2$s.
fi: %1$s palautettiin tarkistukseen tästä kohteesta: %2$s.

en: %1$s scheduled for: <strong>%2$s</strong>. <a href="%3$s" target="_blank">Preview %4$s</a>
fi: %1$s ajoitettu: <strong>%2$s</strong>. <a href="%3$s" target="_blank">Esikatsele: %4$s</a>

en: %1$s submitted. <a href="%2$s" target="_blank">Preview %3$s</a>
fi: %1$s lähetetty. <a href="%2$s" target="_blank">Esikatsele: %3$s</a>

en: %n will be used to signify the number of seconds
fi: %n ilmaisee sekuntien lukumäärää

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: %s saved.
fi: %s tallennettu.

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

en: %s was deactivated.
fi: %s – aktivointi peruutettiin.

en: %sAllow%s
fi: %sSuostun%s

en: %sChecked%s Calculation Value
fi: %sTarkistettu %s laskenta-arvo

en: %sDo not allow%s
fi: %sEn suostu%s

en: %sUnchecked%s Calculation Value
fi: %sEi-tarkistettu%s laskenta-arvo

en: * - Represents an alphanumeric character (A-Z,a-z,0-9) - This allows both numbers and letters to be entered
fi: * - Edustaa aakkosnumeerisia merkkejä (A-Z,a-z,0-9) - Sallii sekä numeroiden että kirjainten syöttämisen

en: - None
fi:  - Ei mikään

en: - Select One
fi: – Valitse yksi

en: - Select a Field
fi: - Valitse kenttä

en: - Select a Product
fi: - Valitse tuote

en: - Select a Variable
fi: - Valitse muuttuja

en: - Select a form
fi: - Valitse lomake

en: - View All Types
fi: - Näytä kaikki tyypit

en: 9 - Represents a numeric character (0-9) - Only allows numbers to be entered
fi: 9 - Edustaa numeerisia merkkejä (0-9) - Sallii vain numeroiden syöttämisen

en: <ul>
                                <li>a - Represents an alpha character (A-Z,a-z) - Only allows letters to be entered. </li>
                                <li>9 - Represents a numeric character (0-9) - Only allows numbers to be entered.</li>
                                <li>* - Represents an alphanumeric character (A-Z,a-z,0-9) - This allows both numbers and
                                letters to be entered.</li>
                            </ul>
fi: <ul>
                                <li>a - Edustaa aakkosellista merkkiä (A-Z,a-z) - Vain kirjainten syöttö sallitaan.</li>
                                 <li>9 - Edustaa numeerista merkkiä (0-9) - Vain numeroiden syöttö sallitaan.</li>
                                <li>* - Edustaa aakkosnumeerista merkkiä (A-Z,a-z,0-9) - Tämä sallii sekä numeroiden että
                                kirjainten syötön.</li></ul>

en: A case sensitive answer to help prevent spam submissions of your form.
fi: Vastaus, jonka kirjainkoko on merkitsevä roskapostiin liittyvien lomaketäyttöjen estämiseksi.

en: A major update is coming to Ninja Forms. %sLearn more about new features, backwards compatibility, and more Frequently Asked Questions.%s
fi: Ninja Forms -ohjelmistoon on tulossa mittava päivitys. %sLue lisää uusista ominaisuuksista, yhteensopivuudesta vanhempien versioiden kanssa ja muista usein kysytyistä kysymyksistä.%s

en: A simplified and more powerful form building experience.
fi: Yksinkertaisempi ja tehokkaampi tapa lomakkeiden suunnitteluun.

en: Above Element
fi: Elementin yläpuolella

en: Above Field
fi: Kentän yläpuolella

en: Action Name
fi: Toiminnon nimi

en: Action Updated
fi: Toiminto päivitetty

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Add
fi: Lisää

en: Add Description
fi: Lisää kuvaus

en: Add Form
fi: Lisää lomake

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add New Form
fi: Lisää uusi lomake

en: Add New Item
fi: Lisää uusi kohde

en: Add New Submission
fi: Lisää uusi lähetys

en: Add New Terms
fi: Lisää uusia termejä

en: Add Operation
fi: Lisää operaatio

en: Add Submit Button
fi: Lisää lähetyspainike

en: Add Value
fi: Lisää arvo

en: Add form actions
fi: Lisää lomaketoimintoja

en: Add form fields
fi: Lisää lomakekenttiä

en: Add form to this page
fi: Lisää lomake tälle sivulle

en: Add new action
fi: Lisää uusi toiminto

en: Add new field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add subscribers and grow your email list with this newsletter signup form. You can add and remove fields as needed.
fi: Lisää tilaajia ja kasvata sähköpostituslistaasi tämän tilauslomakkeen avulla. Voit lisätä ja poistaa kenttiä tarvittaessa.

en: Add-On Licenses
fi: Laajennuksen käyttöoikeudet

en: Add-Ons
fi: Laajennukset

en: Address
fi: Osoite

en: Address 2
fi: Osoite 2

en: Adds an extra class to your field element.
fi: Lisää ylimääräisen luokan kenttien elementtiin.

en: Adds an extra class to your field wrapper.
fi: Lisää ylimääräisen luokan kenttien paketoijaan.

en: Admin Email
fi: Ylläpidon sähköposti

en: Admin Label
fi: Admin-selite

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: Advanced Equation
fi: Lisäyhtälö

en: Advanced Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Advanced Shipping
fi: Lähetyksen lisäasetukset

en: After Everything
fi: Kaiken jälkeen

en: After Form
fi: Lomakkeen jälkeen

en: After Label
fi: Selitteen jälkeen

en: Agree?
fi: Hyväksytkö?

en: All
fi: Kaikki

en: All About Forms
fi: Kaikki lomakkeista

en: All Fields
fi: Kaikki kentät

en: All Forms
fi: Kaikki lomakkeet

en: All Items
fi: Kaikki kohteet

en: All current forms will remain in the "All Forms" table. In some cases some forms may be duplicated during this process.
fi: Kaikki nykyiset lomakkeet pysyvät ”Kaikki lomakkeet” -taulukossa. Joissakin tapauksissa jotkin lomakkeet saatetaan monistaa tämän prosessin aikana.

en: Allow user to register for your next event this easy to complete form. You can add and remove fields as needed.
fi: Anna käyttäjälle mahdollisuus rekisteröityä seuraavaan tapahtumaasi tämän lomakkeen avulla. Voit lisätä ja poistaa kenttiä tarvittaessa.

en: Allow your users to contact you with this simple contact form. You can add and remove fields as needed.
fi: Anna käyttäjille mahdollisuus ottaa sinuun yhteyttä tämän yhteydenottolomakkeen avulla. Voit lisätä ja poistaa kenttiä tarvittaessa.

en: Allows rich text input.
fi: Salli RTF-syötteet

en: Allows users to choose more than one of this product.
fi: Sallii käyttäjien valita useamman kuin yhden näistä tuotteista.

en: Almost there...
fi: Melkein valmista

en: Along with the "Build Your Form" tab, we've removed "Notifications" in favor of "Emails & Actions." This is a much clearer indication of what can be done on this tab.
fi: ”Suunnittele lomakkeesi" -välilehden lisäksi olemme poistaneet ”Ilmoitukset” ja korvanneet sen ”Sähköpostiviestit ja toiminnot” -osiolla. Tämä ilmaisee paljon selkeämmin, mitä tässä välilehdessä voidaan tehdä.

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: An unexpected error occurred.
fi: Odottamaton virhe tapahtui.

en: Answer
fi: Vastaus

en: Antarctica
fi: Etelämanner

en: Anti-Spam
fi: Roskapostin torjunta

en: Anti-Spam Question (Answer = answer)
fi: Roskapostin torjuntakysymys (Vastaus = vastaus)

en: Anti-spam error message
fi: Roskapostinestoviesti

en: Antigua And Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Any character you place in the "custom mask" box that is not in the list below will be automatically entered for the user as they type and will not be removeable
fi: Mikä tahansa merkki, jonka asetat ”mukautettu peite” -ruutuun ja joka ei ole alla olevassa luettelossa, syötetään automaattisesti käyttäjän puolesta hänen kirjoittaessaan. Kyseinen merkki ei ole poistettavissa.

en: Append A Ninja Form
fi: LIsää perään Ninja Form -lomake

en: Append a Ninja Forms
fi: Liitä Ninja Forms

en: Append to Page
fi: Liitä sivulle

en: Apply
fi: Toteuta

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Attach CSV
fi: Liitä CSV-tiedosto

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Austria
fi: Itävalta

en: Auto-Total Fields
fi: Laske kentät yhteen automaattisesti

en: Automatically Total Calculation Values
fi: Laske lopputulosten arvot automaattisesti

en: Available
fi: Saatavilla

en: Available Terms
fi: Käytettävissä olevat termit

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Back To List
fi: Takaisin luetteloon

en: Back to list
fi: Takaisin luetteloon

en: Backup / Restore
fi: Varmuuskopio / palautus

en: Backup Ninja Forms
fi: Varmuuskopioi Ninja Forms

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Basic Fields
fi: Peruskentät

en: Basic Settings
fi: Perusasetukset

en: Bathroom Sink
fi: Kylpyamme

en: Bcc
fi: Piilokopio

en: Before Everything
fi: Ennen mitään

en: Before Form
fi: Ennen lomaketta

en: Before Label
fi: Ennen selitettä

en: Before requesting help from our support team please review:
fi: Ennen kuin pyydät apua tukitiimiltämme, tarkista:

en: Begin Date
fi: Alkupäivämäärä

en: Being Date
fi: Päivämäärä

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Below Element
fi: Elementin alapuolella

en: Below Field
fi: Kentän alapuolella

en: Best Contact Method?
fi: Paras yhteydenottotapa?

en: Best Support in the Business
fi: Alan paras asiakastuki

en: Better Organized Field Settings
fi: Paremmin järjestellyt kenttäasetukset

en: Better license management
fi: Tehokkaampi käyttöoikeuksien hallinta

en: Billing
fi: Laskutus:

en: Blank Forms
fi: Tyhjät lomakkeet

en: Bosnia And Herzegowina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Build Your Form
fi: Suunnittele oma lomakkeesi

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Button
fi: Painike

en: Calc
fi: Laskenta

en: Calc Value
fi: Laskenta-arvo

en: Calculation
fi: Laskenta

en: Calculation Method
fi: Laskentatapa

en: Calculation Settings
fi: Laskenta-asetukset

en: Calculation name
fi: Laskennan nimi

en: Calculations
fi: Laskelmat

en: Calculations are returned with the AJAX response ( response -> data -> calcs
fi: Laskennat palautetaan AJAX-vastauksen kanssa (vastaus -> tiedot -> laskennat

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peru

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Captcha mismatch. Please enter the correct value in captcha field
fi: Captcha-virhe. Anna captcha-kentän oikea arvo

en: Card CVC Description
fi: Kortin turvakoodin kuvaus

en: Card CVC Label
fi: Kortin turvakoodin selite

en: Card Expiry Month Description
fi: Kortin vanhentumiskuukauden kuvaus

en: Card Expiry Month Label
fi: Kortin vanhentumiskuukauden selite

en: Card Expiry Year Description
fi: Kortin vanhentumisvuoden kuvaus

en: Card Expiry Year Label
fi: Kortin vanhentumisvuoden selite

en: Card Name Description
fi: Kortin nimen kuvaus

en: Card Name Label
fi: Kortin nimen selite

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Card Number Description
fi: Korttinumeron kuvaus

en: Card Number Label
fi: Korttinumeron selite

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Cc
fi: Kopio

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Change Value
fi: Vaihda arvoa

en: Character(s)
fi: Merkit

en: Character(s) left
fi: Merkkejä jäljellä

en: Characters
fi: merkkiä

en: Cheatin&#8217; huh?
fi: Huijaatko?

en: Check out our documentation
fi: tutustu tarjoamaamme dokumentaatioon.

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checkbox List
fi: Valintaruutuluettelo

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Checked
fi: Tarkistettu

en: Checked Calculation Value
fi: Valittu laskenta-arvo

en: China
fi: Kiina

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: City
fi: Kaupunki/postitoimipaikka

en: Class Name
fi: Luokan nimi

en: Clear successfully completed form?
fi: Tyhjennä menestyksellisesti täytetty lomake?

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Collect Payment
fi: Kerää maksu

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Common Fields
fi: Yleiskentät

en: Comoros
fi: Komorit

en: Complex equations can be created by adding parentheses: %s( field_45 * field_2 ) / 2%s.
fi: Monimutkaisia yhtälöitä voidaan luoda lisäämällä sulkeet: %s( field_45 * field_2 ) / 2%s.

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Confirm that you are not a bot
fi: Vahvista, että et ole robotti

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Me
fi: Ottakaa minuun yhteyttä

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Container
fi: Säilö

en: Continue
fi: Jatka

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Cost
fi: Hinta

en: Cost Dropdown
fi: Avattava hintavalikko

en: Cost Options
fi: Hintavaihtoehdot

en: Cost Type
fi: Hintatyyppi

en: Cote D'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: Could not activate license. Please verify your license key
fi: Käyttöoikeuden aktivointi epäonnistui. Vahvista käyttöoikeusavaimesi

en: Country
fi: Valtio

en: Creates a unique key to identify and target your field for custom development.
fi: Luo yksilöllisen avaimen, joka tunnistaa kenttäsi ja kohdistaa siihen mukautettua kehitystä.

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Credit Card CVC
fi: Luottokortin turvakoodi

en: Credit Card CVV
fi: Luottokortin CVV-turvakoodi

en: Credit Card Expiration
fi: Luottokortin vanhentuminen

en: Credit Card Full Name
fi: Luottokortin koko nimi

en: Credit Card Number
fi: Luottokortin numero

en: Credit Card Zip
fi: Luottokortin postinumero

en: Credit Card Zip Code
fi: Luottokortin postinumero

en: Credits
fi: Tunnustukset

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
fi: Kroatia (paikallinen nimi: Hrvatska)

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency Symbol
fi: Valuutan symboli

en: Current page
fi: Tämä sivu

en: Custom
fi: Oma

en: Custom CSS Class
fi: Mukautettu CSS-luokka

en: Custom CSS Classes
fi: Mukautetut CSS-luokat

en: Custom Class Names
fi: Mukautettu luokkien nimet

en: Custom Field Group
fi: Mukautettu kenttäryhmä

en: Custom Mask
fi: Mukautettu peite

en: Custom Mask Definition
fi: Mukautetun peitteen määritelmä

en: Custom first option
fi: Mukautettu ensimmäinen vaihtoehto

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tsekki

en: DEBUG: Switch to 2.9.x
fi: VIRHEENKORJAUS: Vaihda versioon 2.9.x

en: DEBUG: Switch to 3.0.x
fi: VIRHEENKORJAUS: Vaihda versioon 3.0.x

en: Dark
fi: Tumma

en: Data restored successfully!
fi: Tietojen palautus onnistui!

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Created
fi: Luontipäivä

en: Date Format
fi: Päiväyksen muoto

en: Date Settings
fi: Päivämääräasetukset

en: Date Submitted
fi: Lähetyspäivämäärä

en: Date Updated
fi: Päivitetty

en: Datepicker
fi: Päivämäärän valitsin

en: De-activate
fi: Poista käytöstä

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Deactivate All Licenses
fi: Poista kaikkien käyttöoikeuksien aktivointi

en: Deactivate License
fi: Poista käyttöoikeuden aktivointi

en: Deactivate Ninja Forms extension licenses individually or as a group from the settings tab.
fi: Voit poistaa Ninja Forms -käyttöoikeudet käytöstä joko yksittäin tai ryhmänä Asetukset-välilehdestä.

en: Default
fi: Oletus

en: Default Country
fi: Oletusmaa

en: Default Label Position
fi: Selitteen oletussijainti

en: Default Timezone
fi: Oletusaikavyöhyke

en: Default To Current Date
fi: Oletuksena nykyinen päivämäärä

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Default timezone is %s
fi: Oletusaikavyöhyke on %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
fi: Oletus aikavyöhyke on %s – sen pitäisi olla UTC

en: Defined Fields
fi: Määritellyt kentät

en: Delete
fi: Poista

en: Delete (^ + D + click)
fi: Poista (^ + D + napsauta)

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete this form
fi: Poista tämä lomake

en: Delete this item permanently
fi: Poista tuote pysyvästi

en: Denmark
fi: Tanska

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description Content
fi: Kuvauksen sisältö

en: Description Position
fi: Kuvauksen asema

en: Did you know that you can increase form conversion by breaking larger forms into smaller, more easily digested parts?<p>The Multi-Part Forms extension for Ninja Forms makes this quick and easy.</p>
fi: Tiesitkö, että voit lisätä konversioiden määrää jakamalla suuremmat lomakkeen pienempiin, helpommin sulatettavissa oleviin osiin?<p>Ninja Forms -lomakkeiden Multi-Part Forms -laajennus tekee tästä nopeaa ja helppoa.</p>

en: Disable Admin Notices
fi: Poista pääkäyttäjän ilmoitukset käytöstä

en: Disable Browser Autocomplete
fi: Poista automaattinen täydennys käytöstä selaimessa

en: Disable Input
fi: Poista syöte käytöstä

en: Disable Rich Text Editor on Mobile
fi: Poista RTF-editori käytöstä mobiililaitteissa

en: Disable input?
fi: Poista syöte käytöstä?

en: Dismiss
fi: Piilota tämä huomautus.

en: Display
fi: Näytä

en: Display Form Title
fi: Näytä lomakkeen otsikko

en: Display Name
fi: Näytä nimi

en: Display Settings
fi: Näyttämisen asetukset

en: Display This Calculation Variable
fi: Näytä tämä laskentamuuttuja

en: Display Title
fi: Näytä nimike

en: Displaying Your Form
fi: Lomakkeen esittäminen

en: Divider
fi: Jakaja

en: Do not show these terms
fi: Älä näytä näitä termejä

en: Documentation
fi: Ohjeet

en: Documentation coming soon.
fi: Dokumentaatio tulossa pian.

en: Documentation is available covering everything from %sTroubleshooting%s to our %sDeveloper API%s. New Documents are always being added.
fi: Käytettävissä oleva dokumentaatio kattaa kaikki aiheet %svianmäärityksestä%s aina %sohjelmointirajapintaan%s asti. Uusia asiakirjoja lisätään jatkuvasti.

en: Does NOT apply to form preview.
fi: EI koske lomakkeen esikatselua.

en: Does apply to form preview.
fi: Koskee lomakkeen esikatselua.

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Done
fi: Valmis

en: Download All Submissions
fi: Lataa kaikki lähetetyt lomakkeet

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate (^ + C + click)
fi: Monista (^ + C + napsauta)

en: Duplicate Form
fi: Lomakkeen kaksoiskappale

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Action
fi: Muokkaa toimintoa

en: Edit Form
fi: Muokkaa lomaketta

en: Edit Item
fi: Muokkaa kohdetta

en: Edit Menu Item
fi: Muokkaa valikkokohdetta

en: Edit Submission
fi: Muokkaa lähetystä

en: Edit this item
fi: Muokkaa tuotetta

en: Editing Field
fi: Muokkauskenttä

en: Editing field
fi: Muokkauskenttä

en: Egypt
fi: Egypti

en: Element
fi: Elementti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email & Actions
fi: Sähköposti ja toiminnot

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Message
fi: Sähköpostiviesti

en: Email Subscription Form
fi: Sähköpostitilauslomake

en: Email address or search for a field
fi: Sähköpostiosoite tai etsi kenttää

en: Email addresses or search for a field
fi: Sähköpostiosoitteet tai etsi kenttää

en: Email will appear to be from this email address.
fi: Sähköpostiviestin lähetysosoitteena näytetään tämä osoite.

en: Email will appear to be from this name.
fi: Sähköpostiviestin lähettäjänä näytetään tämä nimi.

en: Emails & Actions
fi: Sähköpostiviestit ja toiminnot

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Ensure that this field is completed before allowing the form to be submitted.
fi: Varmista, että tämä kenttä on täytetty ennen kuin lomakkeen lähetys sallitaan.

en: Enter text you would like displayed in the field before a user enters any data.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän kentässä ennen kuin käyttäjä kirjoittaa siihen mitään.

en: Enter the label of the form field. This is how users will identify individual fields.
fi: Anna lomakekentän selite. Tällä tavoin käyttäjät tunnistavat yksilölliset kentät.

en: Enter your email address
fi: Anna sähköpostiosoitteesi

en: Environment
fi: Ympäristö

en: Equation
fi: Yhtälö

en: Equation (Advanced)
fi: Yhtälö (lisäominaisuus)

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error message given if all required fields are not completed
fi: Virheilmoitus pakollisten kenttien puuttuessa

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Event Registration
fi: Tapahtumaan rekisteröityminen

en: Expand Menu
fi: Laajenna valikkoa

en: Expiration month (MM)
fi: Vanhentumiskuukausi (KK)

en: Expiration year (YYYY)
fi: Vanhentumisvuosi (VVVV)

en: Export
fi: Vie

en: Export Favorite Fields
fi: Vie suosikkikentät

en: Export Fields
fi: Vie kentät

en: Export Form
fi: Vie lomake

en: Export Forms
fi: Lomakkeiden vienti

en: Export a form
fi: Vie lomake

en: Export this item
fi: Vie tämän kohteen

en: Extend Ninja Forms
fi: Laajenna Ninja Forms

en: FILE UPLOAD
fi: TIEDOSTON LÄHETTÄMINEN

en: Failed to write file to disk.
fi: Tiedoston tallennus levylle epäonnistui.

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandinsaaret

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Favorite Fields
fi: Suosikkikentät

en: Favorites imported successfully.
fi: Suosikkikentät tuotu onnistuneesti.

en: Field
fi: Kenttä

en: Field #
fi: Kentän numero

en: Field ID
fi: Kentän tunnus

en: Field Key
fi: Kenttäavain

en: Field Not Found
fi: Kenttää ei löytynyt

en: Field Operations
fi: Kenttäoperaatiot

en: Fields
fi: Kentät

en: Fields marked with a * are required.
fi: Tähdellä * merkityt kentät ovat pakollisia.

en: Fields marked with an %s*%s are required
fi: Tähdellä %s*%s merkityt kentät ovat pakollisia

en: Fiji
fi: Fidži

en: File Upload Error
fi: Tiedoston latausvirhe

en: File Upload in Progress.
fi: Tiedoston lähettäminen menossa.

en: File upload stopped by extension.
fi: Tiedoston lataaminen keskeytyi tiedostopäätteen vuoksi.

en: Finland
fi: Suomi

en: First Name
fi: Etunimi

en: Fix it.
fi: Korjaa.

en: For instance, if you had a product key that was in the form of A4B51.989.B.43C, you could mask it with: a9a99.999.a.99a, which would force all the a's to be letters and the 9s to be numbers
fi: Jos sinulla olisi esimerkiksi tuotekoodi, jonka muoto on A4B51.989.B.43C, voisit käyttää seuraavaa maskia: a9a99.999.a.99a. Tämä pakottaisi kaikkien a-merkkien olevan kirjaimia ja kaikkien 9-merkkien olevan numeroita.

en: Form
fi: Lomake

en: Form Default
fi: Lomakkeen oletus

en: Form Deleted
fi: Poistettu lomake

en: Form Fields
fi: Lomakekentät

en: Form Imported Successfully.
fi: Lomake tuotu onnistuneesti.

en: Form Key
fi: Lomakeavain

en: Form Not Found
fi: Lomaketta ei löytynyt

en: Form Preview
fi: Lomakkeen esikatselu

en: Form Settings Saved
fi: Lomakkeen asetukset tallennettu

en: Form Submissions
fi: Lomakkeiden lähetys

en: Form Template Import Error.
fi: Lomakemallin tuontivirhe

en: Form Title
fi: Lomakkeen otsikko

en: Form with Calculations
fi: Lomake laskentojen kanssa

en: Format
fi: Muoto

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Forms Deleted
fi: Poistetut lomakkeet

en: Forms Per Page
fi: Lomakkeita per sivu

en: France
fi: Ranska

en: France, Metropolitan
fi: Ranska

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Friday, November 18, 2019
fi: Perjantai, 18. marraskuuta 2019

en: From Address
fi: Lähetysosoite

en: From Name
fi: Lähettäjän nimi

en: Full Changelog
fi: Täydellinen muutosloki

en: Full screen
fi: Kokonäyttö

en: General
fi: Yleinen

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Germany
fi: Saksa

en: Get Help
fi: Pyydä ohjeita

en: Get More Actions
fi: Hae lisää toimintoja

en: Get More Types
fi: Hae lisää tyyppejä

en: Get Some Help
fi: Pyydä apua

en: Get Support
fi: Pyydä tukea

en: Get System Report
fi: Lataa järjestelmän tila -raportti

en: Get a site key for your domain by registering  %shere%s
fi: Hanki sivustoavain verkkotunnuksellesi rekisteröitymällä %stäällä%s

en: Get started by adding your first form field.
fi: Aloita lisäämällä ensimmäinen lomakekenttäsi.

en: Get started by adding your first form field. Just click the plus and select the actions you want. It's that easy.
fi: Aloita lisäämällä ensimmäinen lomakekenttäsi. Napsauta plusmerkkiä ja valitse haluamasi toiminnot. Se on näin helppoa.

en: Getting Started
fi: Aluksi

en: Getting started with Ninja Forms
fi: Aloitusopas – Ninja Forms

en: Give your form a title. This is how you'll find the form later.
fi: Anna lomakkeellesi nimi. Näin löydät lomakkeen myöhemmin.

en: Go
fi: Toteuta

en: Go get a life, script kiddies
fi: Yrityksesi on epäonnistunut

en: Go to Forms
fi: Siirry lomakkeisiin

en: Go to Ninja Forms
fi: Siirry Ninja Forms -laajennukseen

en: Go to the first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to the last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to the next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Go to the previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Growing Documentation
fi: Kattava dokumentaatio

en: Guinea-Bissau
fi: Guinea-Bissaun

en: HTML
fi: HTML-muotoilu

en: Half screen
fi: Puolinäyttö

en: Heard And Mc Donald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Hello, Ninja Forms!
fi: Hei, Ninja-lomakkeet!

en: Help
fi: Tuki

en: Help Text
fi: Ohjeteksti

en: Help Text Here
fi: Ohjeteksti tähän

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hidden Field
fi: Piilotettu kenttä

en: Hide Label
fi: Piilota selite

en: Hide This
fi: Piilota tämä

en: Hide successfully completed form?
fi: Piilota menestyksellisesti täytetty lomake?

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
fi: Vihje: Salasanan tulisi olla vähintään 7 merkkiä pitkä. Vinkki: tee siitä vahvempi käyttämällä isoja ja pieniä kirjaimia, numeroita sekä erikoismerkkejä, kuten ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Vatikaanivaltio

en: Home URL
fi: Etusivun verkko-osoite

en: Honeypot Error
fi: Honeypot-virhe

en: Honeypot error message
fi: Honeypot-virheilmoitus

en: Hong Kong
fi: Hongkong

en: Hook Tag
fi: Liitä tunniste

en: Host Name
fi: Isäntänimi

en: How's It Going?
fi: Miten menee?

en: Hungary
fi: Unkari

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Iceland
fi: Islanti

en: If "desc text" is enabled, there will be a question mark %s placed next to the input field. Hovering over this question mark will show the desc text.
fi: Jos "desc text" (kuvausteksti) on käytössä, syötekentän vieressä näytetään kysymysmerkki %s. Kohdistimen pitäminen kysymysmerkin päällä näyttää kuvaustekstin.

en: If "help text" is enabled, there will be a question mark %s placed next to the input field. Hovering over this question mark will show the help text.
fi: Jos ”help text" (ohjeteksti) on käytössä, syötekentän vieressä näytetään kysymysmerkki %s. Kohdistimen pitäminen kysymysmerkin päällä näyttää ohjetekstin.

en: If this box is checked, ALL Ninja Forms data will be removed from the database upon deletion. %sAll form and submission data will be unrecoverable.%s
fi: Jos tämä ruutu on valittuna, KAIKKI Ninja Forms -tiedot poistetaan tietokannasta asennuksen poiston yhteydessä. %sKaikki lomaketiedot ja lähetetyt tiedot poistetaan siten, että ne eivät ole palautettavissa.%s

en: If this box is checked, Ninja Forms will clear the form values after it has been successfully submitted.
fi: Jos tämä ruutu on valittuna, Ninja Forms tyhjentää lomakkeen arvot sen jälkeen, kun se on lähetetty.

en: If this box is checked, Ninja Forms will hide the form after it has been successfully submitted.
fi: Jos tämä ruutu on valittuna, Ninja Forms piilottaa lomakkeen sen jälkeen, kun se on lähetetty.

en: If this box is checked, Ninja Forms will send a copy of this form (and any messages attached) to this address.
fi: Jos tämä valintaruutu on valittuna, Ninja Forms lähettää kopion tästä lomakkeesta (ja siihen mahdollisesti liitetyt viestit) tähän osoitteeseen.

en: If this box is checked, Ninja Forms will validate this input as an email address.
fi: Jos tämä valintaruutu on valittuna, Ninja Forms vahvistaa tämän syötteen sähköpostiosoitteena.

en: If this box is checked, both password and re-password textboxes will be output.
fi: Jos tämä valintaruutu on valittuna, sekä salasanaruutu että salasanan uudelleensyöttöruutu näytetään.

en: If this box is checked, this column in the submissions table will sort by number.
fi: Jos tämä ruutu on valittuna, tämä lähetystaulukon sarake lajitellaan numeroiden perusteella.

en: If you are a human and are seeing this field, please leave it blank.
fi: Jos olet ihminen ja näet tämän kentän, jätä se tyhjäksi.

en: If you are a human seeing this field, please leave it empty.
fi: Jos näet tämän kentän, jätä se tyhjäksi.

en: If you are a human, please slow down.
fi: Jos olet ihminen, ole hyvä ja hidasta vauhtiasi.

en: If you leave the box empty, no limit will be used
fi: Jos jätä ruudun tyhjäksi, mitään rajoja ei käytetä.

en: If you opt-in, some data about your installation of Ninja Forms will be sent to NinjaForms.com (this does NOT include your submissions).
fi: Jos annat suostumuksesi, joitakin Ninja-lomakkeiden asennustasi koskevia tietoja lähetetään NinjaForms.comiin (tämä EI koske mitään antamiasi tietoja).

en: If you skip this, that's okay! Ninja Forms will still work just fine.
fi: Jos päätät ohittaa tämän, se on tietenkin ok! Ninja-lomakkeet toimivat edelleen niin kuin pitääkin.

en: If you want to send an empty value or calc, you should use '' for those.
fi: Jos haluat lähettää tyhjän arvon tai laskennan, sinun tulee käyttää ''-merkkiä.

en: If you would like for your form to notify you via email when a user clicks submit, you can set those up on this tab. You can create an unlimited number of emails, including emails sent to the user who filled out the form.
fi: Jos haluat saada sähköposti-ilmoituksen käyttäjän lähettäessä lomakkeesi, voit määrittää sen tämän välilehden kautta. Voit luoda rajoittamattoman määrän sähköpostiviestejä, mukaan lukien viestit lomakkeen täyttäneelle käyttäjälle.

en: If your forms are "missing" after updating to 2.9, this button will attempt to reconvert your old forms to show them in 2.9.  All current forms will remain in the "All Forms" table.
fi: Jos lomakkeesi ovat ”kadonneet” päivitettyäsi 2.9-versioon, tämä painikkeen painaminen yrittää muuntaa vanhat lomakkeesi uudelleen ja esittää ne 2.9-versiossa.  Kaikki nykyiset lomakkeet pysyvät ”Kaikki lomakkeet” -taulukossa.

en: Import
fi: Tuo

en: Import / Export
fi: Tuo / vie

en: Import / Export Submissions
fi: Lähetettyjen tietojen tuonti/ vienti

en: Import Favorite Fields
fi: Tuo suosikkikentät

en: Import Favorites
fi: Tuo suosikkikentät

en: Import Fields
fi: Tuo kentät

en: Import Form
fi: Tuo lomake

en: Import Forms
fi: Tuo lomakkeita

en: Import List Items
fi: Tuo luettelokohteet

en: Import a form
fi: Tuo lomake

en: Import/Export
fi: Tuo/vie

en: Improved clarity
fi: Selkeämpi asettelu

en: Include in the auto-total? (If enabled)
fi: Sisällytä mukaan automaattiseen yhteismäärään? (Jos käytössä)

en: Incorrect Answer
fi: Virheellinen vastaus

en: Increase Conversions
fi: Kasvata konversioita

en: India
fi: Intia

en: Input Mask
fi: Syötteen peite

en: Insert
fi: Lisää

en: Insert All Fields
fi: Lisää kaikki kentät

en: Insert Field
fi: Lisää kenttä

en: Insert Link
fi: Lisää linkki

en: Insert Media
fi: Lisää media

en: Inside Element
fi: Elementin sisällä

en: Installed
fi: Asennettu

en: Installed Plugins
fi: Asennetut laajennukset

en: Interest Groups
fi: Ryhmät

en: Invalid Form Upload.
fi: Virheellinen lomakkeen lähetys.

en: Invalid form id
fi: Virheellinen lomaketunnus

en: Iran (Islamic Republic Of)
fi: Iran

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Is this an email address?
fi: Onko tämä sähköpostiosoite?

en: It's that easy. Or...
fi: Se on näin helppoa. Tai...

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: JavaScript disabled error message
fi: JavaScript poisti virheilmoituksen käytöstä

en: Just click here and select the fields you want.
fi: Napsauta tästä ja valitse haluamasi kentät

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Key
fi: Avain

en: Kitchen Sink
fi: Kaikenkattava

en: Korea, Democratic People's Republic Of
fi: Korean demokraattinen kansantasavalta

en: Korea, Republic Of
fi: Korean tasavalta

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Label
fi: Tunnus

en: Label Here
fi: Selite tähän

en: Label Name
fi: Selitteen nimi

en: Label Position
fi: Selitteen sijainti

en: Label used when viewing and exporting submissions.
fi: Selite, jota käytetään lähetysten tarkastelun ja viennin yhteydessä.

en: Label,Value,Calc
fi: Selite,arvo,laskenta

en: Labels
fi: Käyttöliittymäviestit

en: Language used by reCAPTCHA. To get the code for your language click %shere%s
fi: Kieli, jota käytetään reCAPTCHA-todennuksessa. Hae oman kielesi koodi napsauttamalla %stätä%s

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen kansantasavalta

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Layout Elements
fi: Asetteluelementit

en: Layout Fields
fi: Asettelukentät

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn More About Multi-Part Forms
fi: Lisätietoja Multi-Part Forms -laajennuksesta

en: Learn More About Save Progress
fi: Lisätietoja Save Progress -laajennuksesta

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Left of Element
fi: Elementin vasemmalla puolella

en: Left of Field
fi: Kentän vasemmalla puolella

en: Libyan Arab Jamahiriya
fi: Libya

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: Light
fi: Vaalea

en: Limit Input to this Number
fi: Rajoita syötteet tähän määrään

en: Limit Reached Message
fi: Raja saavutettu -viesti

en: Limit Submissions
fi: Rajoita lähetyksiä

en: Limit input to this number
fi: Rajoita syötteet tähän määrään

en: List
fi: Lista

en: List Field Mapping
fi: Luettelokenttien määritykset

en: List Type
fi: Luettelotyyppi

en: Lists
fi: Listat

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Loading
fi: Ladataan

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Location
fi: Sijainti

en: Logged In
fi: Kirjautunut

en: Long Form -
fi: Pitkä muoto -

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Macau
fi: Macao

en: Macedonia, Former Yugoslav Republic Of
fi: Makedonia, entinen Jugoslavian tasavalta

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Manage quote requests from your website easily with this remplate. You can add and remove fields as needed.
fi: Hallitse hintatarjouspyyntöjä verkkosivustostasi helposti tämän mallin avulla. Voit lisätä ja poistaa kenttiä tarvittaessa.

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Max
fi: Maksimi

en: Max Input Nesting Level
fi: Syötteiden maks. sisäkkäisyystaso

en: Maximum Value
fi: Maksimiarvo

en: Maybe Later
fi: Ehkä myöhemmin

en: Medium
fi: Keskitaso

en: Message
fi: Viesti

en: Message Labels
fi: Käyttöliittymän viestit

en: Message shown to users if the "logged in" checkbox above is checked and they are not logged-in.
fi: Viesti, joka näytetään käyttäjälle siinä tapauksessa, että yllä oleva valintaruutu on valittuna, eikä käyttäjä ole kirjautuneena sisään.

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States Of
fi: Mikronesian liittovaltio

en: Migrations and Mock Data complete.
fi: Siirtymiset ja valetiedot valmiit.

en: Min
fi: Minimi

en: Minimum Value
fi: Minimiarvo

en: Miscellaneous Fields
fi: Sekalaiset kentät

en: Mismatch
fi: Epävastaavuus

en: Missing a temporary folder.
fi: Väliaikaista hakemistoa ei löytynyt.

en: Mock Email Action
fi: Valesähköpostitoiminto

en: Mock Save Action
fi: Valetallennustoiminto

en: Mock Success Message Action
fi: Menestysviestin valetoiminto

en: Modified on
fi: Muokattu

en: Moldova, Republic Of
fi: Moldovan tasavalta

en: More to come
fi: Lisää on tulossa

en: Morocco
fi: Marokko

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä kohde roskakoriin

en: Mult-Select
fi: Monivalinta

en: Multi Product - Choose Many
fi: Useita tuotteita – valitse useita

en: Multi Product - Choose One
fi: Useita tuotteita – valitse yksi

en: Multi Product - Dropdown
fi: Useita tuotteita – avattava valikko

en: Multi-Select
fi: Monivalinta

en: Multi-Select Box Size
fi: Monivalintaruudun koko

en: Multiple
fi: Useita

en: My First Calculation
fi: Ensimmäinen laskentani

en: My Second Calculation
fi: Toinen laskentani

en: MySQL Version
fi: MySQL-versio

en: Name
fi: Nimi

en: Name on the card
fi: Kortin haltijan nimi

en: Name or fields
fi: Nimi tai kentät

en: Need Help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Netherlands
fi: Hollanti

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Never see an admin notice on the dashboard from Ninja Forms. Uncheck to see them again.
fi: Et enää koskaan joudu katselemaan pääkäyttäjän ilmoituksia Ninja Forms -koontinäytössä. Poistamalla valinnan näet ne jälleen.

en: New Action
fi: Uusi toiminto

en: New Builder Tab
fi: Uusi Builder-välilehti

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Item
fi: Uusi kohde

en: New Submission
fi: Uusi lähetys

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Newsletter Sign Up Form
fi: Uutiskirjeen tilauslomake

en: Ninja Form Settings
fi: Ninja Forms -asetukset

en: Ninja Forms
fi: Ninja-lomakkeet

en: Ninja Forms - Processing
fi: Ninja Forms – käsitellään

en: Ninja Forms Changelog
fi: Ninja Forms -muutosloki

en: Ninja Forms Dev
fi: Ninja-lomakkeiden kehitt.

en: Ninja Forms Documentation
fi: Ninja Forms -dokumentaatio

en: Ninja Forms Processing
fi: Ninja Forms – käsitellään

en: Ninja Forms Submission
fi: Ninja Forms -lomakkeiden lähetys

en: Ninja Forms System Status
fi: Ninja Forms -järjestelmän tila

en: Ninja Forms THREE documentation
fi: Ninja Forms THREE -dokumentaatio

en: Ninja Forms Upgrade
fi: Ninja Forms -päivitys

en: Ninja Forms Upgrade Processing
fi: Ninja Forms -päivitystä käsitellään

en: Ninja Forms Upgrades
fi: Ninja Forms -päivitykset

en: Ninja Forms Version
fi: Ninja Forms -versio

en: Ninja Forms Widget
fi: Ninja Forms -vimpain

en: Ninja Forms also comes with a simple template function that can be placed directly into a php template file. %s
fi: Lisäksi Ninja Forms sisältää yksinkertaisen mallipohjatoiminnon, joka on mahdollista asettaa suoraan php-mallipohjatiedostoon. %s

en: Ninja Forms basic help goes here.
fi: Ninja Forms -perusohje näytetään tässä.

en: Ninja Forms cannot be network activated. Please visit each site's dashboard to activate the plugin.
fi: Ninja Forms -ohjelmaa ei voida aktivoida verkon kautta. Aktivoi laajennus vierailemalla kunkin sivuston koontinäytössä.

en: Ninja Forms has completed all available upgrades!
fi: Ninja Forms on asentanut kaikki saatavilla olevat päivitykset!

en: Ninja Forms is created by a worldwide team of developers who aim to provide the #1 WordPress community form creation plugin.
fi: Ninja Forms -lomakkeiden taustalla on maailmanlaajuinen sovelluskehittäjien tiimi, jonka tavoitteena on tarjota sinulle WordPressin paras lomakkeiden luomistyökalu.

en: Ninja Forms needs to process %s upgrade(s). This may take a few minutes to complete. %sStart Upgrade%s
fi: Ninja Forms joutuu käsittelemään %s päivitystä. Tämä voi kestää muutamia minuutteja. %sKäynnistä päivitys%s

en: Ninja Forms needs to update your email settings, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Ninja Forms edellyttää, että sähköpostiasetuksesi päivitetään. Käynnistä päivitys napsauttamalla %stätä%s.

en: Ninja Forms needs to upgrade the submissions table, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Ninja Forms edellyttää, että lähetystaulukkosi päivitetään. Käynnistä päivitys napsauttamalla %stätä%s.

en: Ninja Forms needs to upgrade your form notifications, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Ninja Forms edellyttää, että lomakeilmoituksesi päivitetään. Käynnistä päivitys napsauttamalla %stätä%s.

en: Ninja Forms needs to upgrade your form settings, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Ninja Forms edellyttää, että lomakeasetuksesi päivitetään. Käynnistä päivitys napsauttamalla %stätä%s.

en: Ninja Forms provides a widget that you can place in any widgetized area of your site and select exactly which form you would like displayed in that space.
fi: Ninja Forms tarjoaa käyttöösi widget-pienoissovelluksen, jonka voit sijoittaa mihin tahansa pienoissovelluksille sopivaan osioon sivustossasi, ja valita sitten, minkä lomakkeen haluat esittää kyseisessä kohdassa.

en: Ninja Forms shortcode used without specifying a form.
fi: Ninja Forms -pikakoodia käytetty lomaketta määrittämättä.

en: No
fi: Ei

en: No Action Specified...
fi: Mitään toimintoa ei ole määritetty...

en: No Favorite Fields Found
fi: Suosikkikenttiä ei löydetty

en: No Fields Found.
fi: Kenttiä ei löytynyt.

en: No Submissions Found
fi: Lähetettyjä tietoja ei löytynyt

en: No Submissions Found In The Trash
fi: Lähetyksiä ei löytynyt roskakorista

en: No available terms for this taxonomy. %sAdd a term%s
fi: Ei käytettävissä olevia termejä tälle taksonomialle. %sLisää termi%s

en: No file was uploaded.
fi: Yhtään tiedostoa ei siirretty.

en: No forms found.
fi: Lomakkeita ei löytynyt

en: No taxonomy selected.
fi: Taksonomiaa ei ole valittu.

en: No valid changelog was found.
fi: Kelvollista muutoslokia ei löydetty.

en: None
fi: Ei mikään

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Norway
fi: Norja

en: Not Logged-In Message
fi: Ei kirjautuneena sisään -viesti

en: Not Yet
fi: Ei vielä

en: Not found in Trash
fi: Ei löytynyt roskakorista

en: Note
fi: Kommentti

en: Note text can be edited in the note field's advanced settings below.
fi: Huomautuksen tekstiä voidaan muokata huomautuskentän lisäasetuksissa alla.

en: Notice: JavaScript is required for this content.
fi: Huomautus: JavaScript vaaditaan tätä sisältöä varten.

en: Notice: Ninja Forms shortcode used without specifying a form.
fi: Huomautus: Ninja Forms -pikakoodia käytetty lomaketta määrittämättä.

en: Number
fi: Numero

en: Number Max Error
fi: Numero maksimi virhe

en: Number Min Error
fi: Numero minimi virhe

en: Number Options
fi: Numerovaihtoehdot

en: Number of Stars
fi: Tähtien lukumäärä

en: Number of decimal places.
fi: Desimaalien määrä.

en: Number of seconds for countdown
fi: Sekuntien määrä loppulaskentaan

en: Number of seconds for the countdown
fi: Sekuntien määrä loppulaskentaan

en: Number of seconds for timed submit.
fi: Sekuntien määrä ajastettuun lähetykseen.

en: Number of stars
fi: Tähtien lukumäärä

en: One
fi: Yksi

en: One email address or field
fi: Yksi sähköpostiosoite tai kenttä

en: Oops! That addon is not yet compatible with Ninja Forms THREE. %sLearn More%s.
fi: Hups! Tämä lisäosa ei ole toistaiseksi yhteensopiva Ninja Forms THREE -version kanssa. %sLisätietoja%s.

en: Open in new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Operations and Fields (Advanced)
fi: Operaatiot ja kentät (lisäominaisuus)

en: Opinionated Styles
fi: Määritetyt tyylit

en: Option One
fi: Vaihtoehto yksi

en: Option Three
fi: Vaihtoehto kolme

en: Option Two
fi: Vaihtoehto kaksi

en: Options
fi: Valinnat

en: Organizer
fi: Järjestelytoiminto

en: Our Scope of Support
fi: Tuen laajuus

en: Output calculation as
fi: Tuloksen laskennan muoto

en: PHP Locale
fi: PHP-alue

en: PHP Max Input Vars
fi: PHP Max Input -muuttujat

en: PHP Post Max Size
fi: PHP 'post' -suurin koko

en: PHP Time Limit
fi: PHP max suoritusaika

en: PHP Version
fi: PHP:n versio

en: PUBLISH
fi: JULKAISE

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Paragraph Text
fi: Kappaleen teksti

en: Parent Item:
fi: Ylätason kohde

en: Password
fi: Salasana

en: Password Confirm
fi: Salasanan vahvistus

en: Password Mismatch Label
fi: Salasanavirhe-selite

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Payment Fields
fi: Maksukentät

en: Payment Gateways
fi: Maksutavat

en: Payment Total
fi: Maksu yhteensä

en: Permission Denied
fi: Lupaa ei myönnetty

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone - (555) 555-5555
fi: Puhelin - (011) 222 3333

en: Place %s in any area that accepts shortcodes to display your form anywhere you like. Even in the middle of your page or posts content.
fi: Aseta %s johonkin kohtaan, joka hyväksyy pikakoodeja. Näin voit esittää lomakkeesi missä tahansa haluamassasi paikassa – jopa keskellä sivuasi tai viestien sisältöä.

en: Placeholder
fi: Paikanvaraus

en: Plain Text
fi: Tavallinen teksti

en: Please %scontact support%s with the error seen above.
fi: %sOta yhteyttä asiakastukeen%s ja ilmoita yllä näkemästäsi virheestä.

en: Please answer the anti-spam question correctly.
fi: Ole hyvä ja vastaa roskapostinestoviestiin oikein.

en: Please check required fields.
fi: Ole hyvä ja tarkista pakolliset kentät.

en: Please complete the captcha field
fi: Suorita captcha-todennus

en: Please complete the recaptcha
fi: Suorita recaptcha-todennus

en: Please correct errors before submitting this form.
fi: Korjaa virheet, ennen kuin lähetät tämän lomakkeen.

en: Please ensure all required fields are completed.
fi: Varmista, että kaikki pakolliset kentät on täytetty.

en: Please enter a message that you want displayed when this form has reached its submission limit and will not accept new submissions.
fi: Kirjoita viesti, jonka haluat näytettävän, kun tämän lomakkeen lähetysraja on saavutettu, eikä uusia lähetyksiä enää sallita.

en: Please enter a valid email address
fi: Ole hyvä ja anna oikea sähköpostiosoite

en: Please enter a valid email address!
fi: Anna voimassa oleva sähköpostiosoite!

en: Please enter a valid email address.
fi: Ole hyvä ja anna oikea sähköpostiosoite.

en: Please help us improve Ninja Forms!
fi: Auta meitä parantamaan Ninja-lomakkeita!

en: Please include this information when requesting support:
fi: Sisällytä nämä tiedot mukaan tukipyyntöihin:

en: Please increment by
fi: Lisää määrällä

en: Please leave the spam field blank.
fi: Jätä roskapostikenttä tyhjäksi.

en: Please make sure you have entered your Site & Secret keys correctly
fi: Varmista, että olet antanut sivuston ja salaisen avaimen oikein

en: Please rate %sNinja Forms%s %s on %sWordPress.org%s to help us keep this plugin free.  Thank you from the WP Ninjas team!
fi: Arvioi %sNinja Forms%s -laajennus %s%sWordPress.org%s-sivustossa ja auta meitä pitämään se ilmaisena.  Kiitokset WP-ninjatiimiltä!

en: Please select a form to view submissions
fi: Valitse lomake lähetettyjen tietojen tarkastelemista varten

en: Please select a form.
fi: Ole hyvä ja valitse lomake.

en: Please select a valid exported form file.
fi: Valitse kelvollinen viety lomaketiedosto.

en: Please select a valid favorite fields file.
fi: Ole hyvä ja valitse oikein muotoiltu suosikkikenttätiedosto.

en: Please select favorite fields to export.
fi: Ole hyvä ja valitse vietävät suosikkikentät.

en: Please use these operators: + - * /. This is an advanced feature. Watch out for things like division by 0.
fi: Käytä näitä operaattoreita: + - * /. Tämä on lisäominaisuus Pidä silmällä eri tekijöitä, kuten jakaminen nollalla.

en: Please wait %n seconds
fi: Odota %n sekuntia

en: Please wait to submit the form.
fi: Odota ennen lomakkeen lähettämistä.

en: Plugins
fi: Plugin-laajennukset

en: Poland
fi: Puola

en: Populate this with the taxonomy
fi: Täytä tämä taksonomialla

en: Portugal
fi: Portugali

en: Post
fi: Artikkeli

en: Post / Page ID (If available)
fi: Viestin/sivun tunnus (jos käytettävissä)

en: Post / Page Title (If available)
fi: Viestin/sivun nimike (jos käytettävissä)

en: Post / Page URL (If available)
fi: Viestin/sivun URL-osoite (jos käytettävissä)

en: Post Creation
fi: Luomisen jälkeen

en: Post Title
fi: Artikkelin otsikko

en: Post URL
fi: Artikkelin URL

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview Changes
fi: Esikatsele muutoksia

en: Preview Form
fi: Esikatsele lomake

en: Preview does not exist.
fi: Esikatselua ei ole olemassa.

en: Price
fi: Hinta

en: Price:
fi: Hinta:

en: Pricing Fields
fi: Hinnoittelukentät

en: Processing
fi: Lähetetään

en: Processing Label
fi: Selitettä käsitellään

en: Processing Submission Label
fi: Lähetystä käsitellään -selite

en: Product
fi: Tuote

en: Product (quanitity included)
fi: Tuote (sisältää määrän)

en: Product (seperate quantity)
fi: Tuote (erillinen määrä)

en: Product A
fi: Tuote A

en: Product B
fi: Tuote B

en: Product Form (Inline Quantity)
fi: Tuotelomake (sisäinen määrä)

en: Product Form (Multiple Products)
fi: Tuotelomake (useita tuotteita)

en: Product Form (with Quantity Field)
fi: Tuotelomake (määräkentän kanssa)

en: Product Type
fi: Tuotetyyppi

en: Programmatic name that can be used to reference this form.
fi: Ohjelmallinen nimi, jota voidaan käyttää tämän lomakkeen viitteenä.

en: Publish
fi: Julkaise

en: Purchase
fi: Osta

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quantity for Product A
fi: Tuotteen A määrä

en: Quantity for Product B
fi: Tuotteen B määrä

en: Quantity:
fi: Määrä:

en: Query String
fi: Kyselymerkkijono

en: Query Strings
fi: Kyselymerkkijonot

en: Querystring Variable
fi: Kyselymerkkijonon muuttuja

en: Question
fi: Kysymys

en: Question Position
fi: Kysymyksen asema

en: Quote Request
fi: Hintatarjouspyyntö

en: Radio List
fi: Valintanappiluettelo

en: Re-enter Password
fi: Anna salasana uudelleen

en: Re-enter Password Label
fi: Salasanan uudelleensyötön selite

en: Really deactivate all licenses?
fi: Haluatko todella poistaa kaikkien käyttöoikeuksien aktivoinnin?

en: Redirect
fi: Ohjaa uudelleen

en: Remove
fi: Poista

en: Remove ALL Ninja Forms data upon uninstall?
fi: Poistetaanko KAIKKI Ninja Forms -tiedot asennuksen poiston yhteydessä?

en: Remove Value
fi: Poista arvo

en: Remove all Ninja Forms data
fi: Poista kaikki Ninja Forms -tiedot

en: Remove this field? It will be removed even if you do not save.
fi: Poista tämä kenttä? Se poistetaan, vaikka et tallentaisi sitä.

en: Reply To
fi: Vastaa

en: Require user to be logged in to view form?
fi: Vaadi käyttäjän olevan kirjautuneena lomakkeen tarkastelua varten?

en: Required
fi: Pakollinen

en: Required Field
fi: Pakollinen kenttä

en: Required Field Error
fi: Pakollisen kentän virheilmoitus

en: Required Field Label
fi: Pakollisen kentän teksti

en: Required field symbol
fi: Pakollisen kentän merkki

en: Reset Form Conversion
fi: Nollaa lomakkeen konversio

en: Reset Forms Conversion
fi: Nollaa lomakkeiden konversio

en: Reset the form conversion process for v2.9+
fi: Nollaa lomakkeen konversioprosessi tämän version kohdalla: v2.9+

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore Ninja Forms
fi: Palauta Ninja Forms

en: Restore this item from the Trash
fi: Palaute kohde roskakorista

en: Restriction Settings
fi: Rajoitusten asetukset

en: Restrictions
fi: Rajoitukset

en: Restricts the kind of input your users can put into this field.
fi: Rajoittaa syötetyyppejä, joita käyttäjät voivat kirjoittaa tähän kenttään.

en: Return to Ninja Forms
fi: Palaa Ninja Forms -laajennukseen

en: Reunion
fi: Réunion

en: Rich Text Editor (RTE)
fi: RTF-editori (RTE)

en: Right of Element
fi: Elementin oikealla puolella

en: Right of Field
fi: Kentän oikealla puolella

en: Rollback
fi: Palautus

en: Rollback to the most recent 2.9.x release.
fi: Palautus viimeiseen 2.9.x-versioon.

en: Rollback to v2.9.x
fi: Palautus v2.9.x-versioon

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: SOAP Client
fi: SOAP-asiakasohjelma

en: SUHOSIN Installed
fi: SUHOSIN asennettu

en: Saint Kitts And Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Vincent And The Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sao Tome And Principe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Save
fi: Tallenna

en: Save & Activate
fi: Tallenna ja aktivoi

en: Save Field Settings
fi: Tallenna kenttäasetukset

en: Save Form
fi: Tallenna lomake

en: Save Options
fi: Tallennusasetukset

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save Submission
fi: Tallenna lähetys

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saved Fields
fi: Tallennetut kentät

en: Saving...
fi: Tallenetaan...

en: Search Item
fi: Etsi kohde

en: Search Submissions
fi: Etsi lähetyksiä

en: Select
fi: Valinta

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select List
fi: Valitse luettelo

en: Select a field or type to search
fi: Valitse kenttä tai haettava tyyppi

en: Select a file
fi: Valitse tiedosto

en: Select a form
fi: Valitse lomake

en: Select a form or type to search
fi: Valitse lomake tai haettava tyyppi

en: Select the number of submissions that this form will accept. Leave empty for no limit.
fi: Valitse se lähetyksien määrä, jonka tämä lomake hyväksyy. Jätä tyhjäksi, jos et halua määrittää rajaa.

en: Select the position of your label relative to the field element itself.
fi: Valitse selitteesi asema suhteessa itse kenttäelementtiin.

en: Selected
fi: Valittu

en: Selected Value
fi: Valittu arvo

en: Send
fi: Lähetä

en: Send a copy of the form to this address?
fi: Lähetä kopio lomakkeesta tähän osoitteeseen?

en: Server IP Address
fi: Palvelimen IP-osoite

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings Saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Should be entered as a percentage. e.g. 8.25%, 4%
fi: Tulee antaa prosenttilukuna, esim. 8,25 %, 4 %

en: Show Help Text
fi: Näytä ohjeteksti

en: Show Media Upload Button
fi: Näytä medialatauspainikkeet

en: Show More
fi: Näytä enemmän

en: Show Password Strength Indicator
fi: Näytä salasanan vahvuuden ilmaisin

en: Show Rich Text Editor
fi: Näytä RTF-editori

en: Show This
fi: Näytä tämä

en: Show list item values
fi: Näytä luettelokohteiden arvot

en: Shown to users as a hover.
fi: Näytetään käyttäjille, kun kohdistinta pidetään tämän päällä.

en: Single
fi: Yksinkertainen

en: Single Checkbox
fi: Yksittäinen valintaruutu

en: Single Cost
fi: Yksittäishinta

en: Single Line Text
fi: Yksittäisen rivin teksti

en: Single Product (default)
fi: Yksi tuote (oletus)

en: Site URL
fi: Sivuston verkko-osoite

en: Slovakia (Slovak Republic)
fi: Slovakia (Slovakian tasavalta)

en: Snail Mail
fi: Postilähetys

en: So, if you wanted to create a mask for an American Social Security Number, you would type 999-99-9999 into the box
fi: Jos haluaisit esimerkiksi luoda maskin yhdysvaltalaisille sosiaaliturvatunnuksille, kirjoittaisit ruutuun 999-99-9999

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Sort as Numeric
fi: Lajittele numeerisesti

en: Sort as numeric
fi: Lajittele numeerisesti

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Georgia, South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichsaaret

en: South Sudan
fi: Etelä-Sudan

en: Spain
fi: Espanja

en: Spam Answer
fi: Roskapostivastaus

en: Spam Question
fi: Roskapostikysymys

en: Specify Operations And Fields (Advanced)
fi: Määritä operaatiot ja kentät (lisäominaisuus)

en: St. Helena
fi: Saint Helena

en: St. Pierre And Miquelon
fi: Saint Pierre ja Miquelon

en: Standard Fields
fi: Vakiokentät

en: Star Rating
fi: Tähtiluokitus

en: Start from a template
fi: Aloita mallista

en: State
fi: Lääni

en: Status
fi: Tila

en: Step
fi: Vaihe

en: Step %d of approximately %d running
fi: Vaihe %d / n. %d meneillään

en: Step (amount to increment by)
fi: Askel (lisäysten määrä)

en: Strength indicator
fi: Salasanan vahvuus

en: Strong
fi: Vahva

en: Sub Sequence
fi: Alasarja

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject Text or seach for a field
fi: Aiheteksti tai etsi kenttää

en: Subject Text or search for a field
fi: Aiherivin teksti tai etsi kenttää

en: Submission
fi: Lähetys

en: Submission CSV
fi: Lähetys-CSV

en: Submission Data
fi: Lähetystiedot

en: Submission Info
fi: Lähetyksen tiedot

en: Submission Limit
fi: Lähetysraja

en: Submission Metabox
fi: Lähetys-Metabox

en: Submission Stats
fi: Lähetystilastot

en: Submissions
fi: Lähetetyt

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit button text after timer expires
fi: Lähetä painikkeen teksti ajastimen ajan päätyttyä

en: Submit via AJAX (without page reload)?
fi: Lähetä AJAX:in kautta (ilman sivun uudelleenlatausta)?

en: Submitted
fi: Lähetetty

en: Submitted By
fi: Lähettäjä

en: Submitted by:
fi: Lähettäjä:

en: Submitted on
fi: Lähetetty

en: Submitted on:
fi: Lähetetty:

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Success Message
fi: Onnistumisen ilmoitus

en: Suriname
fi: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyrian arabitasavalta

en: System
fi: Järjestelmä

en: System Status
fi: Järjestelmän tila.

en: THREE is coming!
fi: THREE on tulossa!

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Take a look at our in-depth Ninja Forms documentation below.
fi: Tutustu kattavaan Ninja Forms -dokumentaatioomme alla.

en: Tanzania, United Republic Of
fi: Tansanian yhdistynyt tasavalta

en: Tax
fi: Verot

en: Tax Percentage
fi: Veroprosentti

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Template Fields
fi: Mallipohjakentät

en: Template Function
fi: Mallipohjan funktio

en: Terms List
fi: Termiluettelo

en: Text
fi: Teksti

en: Text Element
fi: Tekstikenttä

en: Text to Appear After Counter
fi: Laskurin jälkeen näytettävä teksti

en: Text to appear after character/word counter
fi: Teksti, joka näkyy merkki- tai sanalaskurin jälkeen

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Textbox
fi: Tekstilaatikko

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thank you for filling out this form.
fi: Kiitos lomakkeen täyttämisestä!

en: Thank you for updating to the latest version! Ninja Forms %s is primed to make your experience managing submissions an enjoyable one!
fi: Kiitos päivityksestä viimeisimpään versioon! Ninja Forms %s on suunniteltu tekemään lähetettyjen tietojen hallinnasta niin helppoa kuin mahdollista!

en: Thank you for updating to version 2.7 of Ninja Forms. Please update any Ninja Forms extensions from
fi: Kiitos päivityksestä Ninja Forms 2.7 -versioon. Päivitä kaikki Ninja Forms -laajennukset tästä kohteesta:

en: Thank you for updating! Ninja Forms %s makes form building easier than ever before!
fi: Kiitos päivityksestä! Ninja Forms %s tekee lomakkeiden suunnittelusta helpompaa kuin koskaan!

en: Thank you for using Ninja Forms! We hope that you've found everything you need, but if you have any questions:
fi: Kiitos, että käytät Ninja Forms -laajennusta! Toivomme, että olet löytänyt kaiken tarvitsemasi. Jos sinulla on kysymyksiä:

en: Thank you {field:name} for filling out my form!
fi: Kiitos {field:name} lomakkeeni täyttämisestä!

en: The (typically) 16 digits on the front of your credit card.
fi: (Yleensä) 16 numeroa luottokorttisi etupuolella.

en: The 3 digit (back) or 4 digit (front) value on your card.
fi: Kortin takapuolella (3 numeroa) tai etupuolella (4 numeroa) esitetty luku.

en: The 9s would represent any number, and the -s would be automatically added
fi: 9-merkit edustaisivat mitä tahansa numeroa, ja -s lisättäisiin automaattisesti.

en: The Forms menu is your access point for all things Ninja Forms. We've already created your first %scontact form%s so that you have an example. You can also create your own by clicking %sAdd New%s.
fi: Forms-valikon kautta pääset kaikkiin Ninja Forms -laajennukseen liittyvin osioihin. Olemme jo luoneet ensimmäisen %skontaktilomakkeesi%s, jotta sinulla olisi käytettävissäsi esimerkki. Voit myös luoda oman lomakkeen napsauttamalla %sAdd New%s (”Lisää uusi”).

en: The format should look like the following:
fi: Muodon tulisi näyttää tältä:

en: The interface updates in this version lay the groundwork for some great improvements in the future. Version 3.0 will build on these changes to make Ninja Forms an even more stable, powerful, and user-friendly form builder.
fi: Tämän version sisältämät liittymäpäivitykset luovat pohjaa tietyille tuleville uudistuksille. Versio 3.0 tulee perustumaan näille muutoksille. Se tekee Ninja Forms -laajennuksesta entistäkin vakaamman, tehokkaamman ja käyttäjäystävällisemmän lomakkeiden suunnittelutyökalun.

en: The month your credit card expires, typically on the front of the card.
fi: Se kuukausi, jolloin luottokorttisi vanhentuu – yleensä merkitty kortin etupuolelle.

en: The most common settings are shown immediately, while other, non-essential, settings are tucked away inside expandable sections.
fi: Yleisimmät asetukset näytetään välittömästi kun taas muut (ei-olennaiset) asetukset on sijoitettu laajennettavien osioiden sisälle.

en: The name printed on the front of your credit card.
fi: Luottokortin etupuolelle painettu nimi.

en: The passwords provided do not match.
fi: Annetut salasanat eivät täsmää.

en: The people who build Ninja Forms
fi: Ninja Forms -suunnittelun taustalla olevat henkilöt

en: The process has started, please be patient. This could take several minutes. You will be automatically redirected when the process is finished.
fi: Prosessi on käynnistetty. Odota. Tämä saattaa kestää joitakin minuutteja. Sinut siirretään automaattisesti, kun prosessi on suoritettu loppuun.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
fi: Palvelimeen siirretyn tiedoston koko ylittää MAX_FILE_SIZE-direktiivin, joka määritettiin HTML-lomakkeessa.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
fi: Palvelimeen siirretyn tiedoston koko ylittää upload_max_filesize-direktiivin (php.ini).

en: The uploaded file was only partially uploaded.
fi: Vain osa tiedostosta latautui.

en: The year your credit card expires, typically on the front of the card.
fi: Se vuosi, jolloin luottokorttisi vanhentuu – yleensä merkitty kortin etupuolelle.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
fi: %1$s – käytettävissä on uusi versio. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Näytä version %3$s tiedot</a> tai <a href="%4$s">päivitä nyt</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a>.
fi: %1$s – käytettävissä on uusi versio. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Näytä version %3$s tiedot</a>.

en: There uploaded file is not a valid format.
fi: Lähetetty tiedosto ei ole oikeassa muodossa

en: These are all the fields in the Pricing section.
fi: Nämä ovat kaikki kentät Hinnoittelu-osassa.

en: These are all the fields in the User Information section.
fi: Nämä ovat kaikki kentät Käyttäjän tiedot -osassa.

en: These are the predefined masking characters
fi: Nämä ovat ennalta määritetyt peitemerkit

en: These are various special fields.
fi: Nämä ovat erilaisia erikoiskenttiä.

en: These fields must match!
fi: Näiden kenttien on täsmättävä!

en: This column in the submissions table will sort by number.
fi: Tämä sarake lähetysten taulukossa lajitellaan numeroiden perusteella.

en: This is a required field
fi: Tämä on pakolinen kenttä

en: This is a required field.
fi: Tämä on pakollinen kenttä.

en: This is a test
fi: Tämä on testi

en: This is a user's state.
fi: Tämä on käyttäjän osavaltio/alue.

en: This is an email action.
fi: Tämä on sähköpostitoiminto.

en: This is another test.
fi: Tämä on toinen testi.

en: This is how long a user must wait to submit the form
fi: Tämä on se aika, jonka käyttäjän on odotettava ennen lomakkeen lähettämistä

en: This is the label used when viewing/editing/exporting submissions.
fi: Tämä on selite, jota käytetään lähetysten tarkastelussa/muokkauksessa/viennissä.

en: This is the programmatic name of your field. Examples are: my_calc, price_total, user-total.
fi: Tämä on kenttäsi ohjelmallinen nimi. Esimerkkejä: oma_lask, hinta_yht, käytt-yht.

en: This is the user's state
fi: Tämä on käyttäjän osavaltio

en: This is the value that will be used if %sChecked%s.
fi: Tämä on arvo, jota käytetään, jos %starkistettu%s.

en: This is the value that will be used if %sUnchecked%s.
fi: Tämä on arvo, jota käytetään, jos %s ei tarkistettu%s.

en: This is where you'll build your form by adding fields and dragging them into the order you want them to appear. Each field will have an assortment of options such as label, label position, and placeholder.
fi: Tämän toiminnon kautta voit suunnitella oman lomakkeesi lisäämällä siihen kenttiä ja vetämällä ne haluamaasi järjestykseen. Kuhunkin kenttään liittyy joukko eri vaihtoehtoja, kuten selite, selitteen asema ja paikkamerkki.

en: This keyword is reserved by WordPress. Please try another.
fi: WordPress on varannut tämän avainsanan käytön. Yritä jotakin muuta vaihtoehtoa.

en: This message is shown inside the submit button whenever a user clicks "submit" to let them know it is processing.
fi: Tämä viesti näytetään lähetyspainikkeen sisällä aina käyttäjän napsautettua ”Lähetä”. Näin käyttäjä näkee, että käsittely on meneillään.

en: This message is shown to a user when non-matching values are placed in the password field.
fi: Tämä viesti näytetään käyttäjälle hänen antaessaan virheelliset arvot salasanakenttään.

en: This number will be used in calculations if the box is checked.
fi: Tätä lukua käytetään laskennoissa, jos valintaruutu on valittuna.

en: This number will be used in calculations if the box is unchecked.
fi: Tätä lukua käytetään laskennoissa, jos valintaruutu ei ole valittuna.

en: This setting will COMPLETELY remove anything Ninja Forms related upon plugin deletion. This includes SUBMISSIONS and FORMS. It cannot be undone.
fi: Tämä asetus poistaa TÄYSIN kaikki Ninja Forms -laajennukseen liittyvät tiedot sen poistamisen yhteydessä. Tämä sisältää LÄHETETYT TIEDOT sekä LOMAKKEET. Tätä toimintoa ei voida kumota.

en: This tab hold general form settings, such as title and submission method, as well as display settings like hiding a form when it is successfully completed.
fi: Tämä välilehti sisältää lomakkeen yleiset asetukset, kuten nimikkeen ja lähetystavan, sekä sen esittämiseen liittyviä asetuksia, kuten lomakkeen piilottaminen sen jälkeen, kun se on täytetty onnistuneesti.

en: This will be the subject of the email.
fi: Tämä tulee olemaan sähköpostiviestin aihe.

en: This would prevent the user from putting in anything other than numbers
fi: Tämä estää käyttäjiä syöttämästä kenttään muita merkkejä kuin numeroita.

en: Three
fi: Kolme

en: Timed Submit
fi: Ajastettu lähetys

en: Timer error message
fi: Ajastimen virheilmoitus

en: Timor-Leste (East Timor)
fi: Itä-Timor

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To activate licenses for Ninja Forms extensions you must first %sinstall and activate%s the chosen extension. License settings will then appear below.
fi: Jos haluat aktivoida Ninja Forms -laajennusten käyttöoikeuksia, sinun täytyy ensin %sasentaa ja aktivoida%s kyseinen laajennus. Käyttöoikeusasetukset tulevat tämän jälkeen näkyviin alla.

en: To use this feature, you can paste your CSV into the textarea above.
fi: Tämä toiminnon käyttämiseksi voit liittää CSV-tiedostosi yllä olevaan tekstialueeseen.

en: Today's Date
fi: Nykyinen päivämäärä

en: Total
fi: Yhteensä

en: Trash
fi: Roskakori

en: Tries to follow the %sPHP date() function%s specifications, but not every format is supported.
fi: Yrittää noudattaa %sPHP päivämäärä() funktio%s -määrityksiä, mutta kaikkia muotoja ei tueta.

en: Trinidad And Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turks And Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Two
fi: Kaksi

en: Type
fi: Laji

en: URL
fi: Linkki

en: US Phone
fi: Puhelin

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Unchecked
fi: Ei valittu

en: Unchecked Calculation Value
fi: Valitsematon laskenta-arvo

en: Under Basic Form Behavior in the Form Settings you can easily select a page that you would like the form automatically appended to the end of that page's content. A similiar option is avaiable in every content edit screen in its sidebar.
fi: Basic Form Behavior -osiossa (”lomakkeen perusmääritykset”) Form Settings -asetusten (”lomakkeen asetukset”) alla voit helposti valita sivun, jonka sisällön loppuun haluat liittää lomakkeen automaattisesti. Samankaltainen vaihtoehto on käytettävissä jokaisen sisällönmuokkausnäytön sivupalkissa.

en: Undo
fi: Kumoa

en: Undo All
fi: Kumoa kaikki

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain Tyynenmeren erillissaaret

en: Unknown upload error.
fi: Tuntematon siirtovirhe.

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Item
fi: Päivitä kohde

en: Updated on:
fi: Päivitetty:

en: Updating Form Database
fi: Lomaketietokantaa päivitetään

en: Upgrade
fi: Korota tasoa

en: Upgrade to Ninja Forms THREE
fi: Päivitä Ninja Forms THREE -versioon

en: Upgrades
fi: Päivitykset ylempiin versioihin

en: Upgrades Complete
fi: Päivitykset ovat valmiita

en: Url
fi: URL

en: Use An Equation (Advanced)
fi: Käytä yhtälöä (lisäominaisuus)

en: Use Quantity
fi: Käytä määrää

en: Use a custom first option
fi: Käytä mukautettua ensimmäistä vaihtoehtoa

en: Use default Ninja Forms styling conventions.
fi: Käytä Ninja Forms -oletustyyliasetuksia.

en: Use the following shortcode to insert the final calculation: [ninja_forms_calc]
fi: Lisää lopullinen laskentatulos käyttäen seuraavaa pikakoodia: [ninja_forms_calc]

en: Use the tips below to get started using Ninja Forms. You will be up and running in no time!
fi: Pääset alkuun Ninja Forms -laajennuksen käytössä alla olevien vinkkien avulla. Opit käytön tuossa tuokiossa!

en: Use this as a registration password field
fi: Käytä tätä rekisteröinnin salasanakenttänä

en: Use this as a reistration password field. If this box is check, both
                            password and re-password textboxes will be output
fi: Käytä tätä rekisteröinnin salasanakenttänä Jos tämä valintaruutu on valittuna, sekä
                            salasanaruutu että salasanan uudelleensyöttöruutu näytetään.

en: Used for marking a field for processing.
fi: Käytetään kenttien merkitsemiseksi käsittelyä varten.

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Display Name (If logged in)
fi: Käyttäjän näyttönimi (jos kirjautuneena sisään)

en: User Email
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite

en: User Email (If logged in)
fi: Käyttäjän sähköposti (jos kirjautuneena sisään)

en: User Entry
fi: Käyttäjän merkintä

en: User Firstname (If logged in)
fi: Käyttäjän etunimi (jos kirjautuneena sisään)

en: User ID
fi: Käyttäjän tunnus/ID

en: User ID (If logged in)
fi: Käyttäjätunnus (jos kirjautuneena sisään)

en: User Info Field Group
fi: Käyttäjätietojen kenttäryhmä

en: User Information
fi: Käyttäjätiedot

en: User Information Fields
fi: Käyttäjätietokentät

en: User Lastname (If logged in)
fi: Käyttäjän sukunimi (jos kirjautuneena sisään)

en: User Meta (if logged in)
fi: Käyttäjän Meta (jos kirjautuneena sisään)

en: User Submitted Values
fi: Käyttäjän antamat arvot

en: User Submitted Values:
fi: Käyttäjän lähettämät tiedot:

en: Users are more likely to complete long forms when they can save and return to complete their submission later.<p>The Save Progress extension for Ninja Forms makes this quick and easy.</p>
fi: Käyttäjät täyttävät pitkät lomakkeet halukkaammin, jos he voivat tallentaa ja palauttaa ne täytettyinä myöhemmin.<p>Ninja Forms -lomakkeiden Save Progress -laajennus tekee tästä nopeaa ja helppoa.</p>

en: Validate as an email address? (Field must be required)
fi: Vahvista sähköpostiosoitteena? (Kentän on oltava pakollinen)

en: Value
fi: Arvo

en: Variable Name
fi: Muuttujan nimi

en: Version
fi: Versio

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Very weak
fi: Hyvin heikko

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: View
fi: Katso

en: View %s
fi: %s - tarkastelu

en: View Changes
fi: Näytä muutokset

en: View Forms
fi: Näytä lomakkeet

en: View Item
fi: Tarkastele kohdetta

en: View Submission
fi: Tarkastele lähetystä

en: View Submissions
fi: Näytä lähetetyt lomakkeet

en: View the Full Changelog
fi: Tarkastele täydellistä muutoslokia

en: Virgin Islands (British)
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Virgin Islands (U.S.)
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Visit plugin homepage
fi: Käy lisäosan kotisivulla

en: WP Debug Mode
fi: WP-testaustila

en: WP Language
fi: WP-kieli

en: WP Max Upload Size
fi: WP:n maks. palvelimeen lataus

en: WP Memory Limit
fi: WP-muistinvaraus

en: WP Multisite Enabled
fi: WP Multisite käytössä

en: WP Remote Post
fi: WP-etälähetys

en: WP Version
fi: WP-versio

en: Wallis And Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna

en: We do all we can to provide every Ninja Forms user with the best support possible. If you encounter a problem or have a question, %splease contact us%s.
fi: Teemme kaikkemme tarjotaksemme jokaiselle Ninja Forms -käyttäjälle parasta mahdollista tukea. Jos sinulla on kysyttävää tai ongelmia, %sota meihin yhteyttä%s.

en: We've added the option to remove all Ninja Forms data (submissions, forms, fields, options) when you delete the plugin. We call it the nuclear option.
fi: Olemme lisänneet vaihtoehdon kaikkien Ninja Forms -tietojen (lähetetyt tiedot, kentät, asetukset) poistamista varten, kun poistat itse laajennuksen. Kutsumme tätä ”täystuho”-vaihtoehdoksi.

en: We've noticed that don't have a submit button on your form. We can add one for your automatically.
fi: Huomasimme, että lomakkeesi ei sisällä lähetyspainiketta. Voimme lisätä sen automaattisesti.

en: Weak
fi: Heikko

en: Web Server Info
fi: Web-palvelimen tiedot

en: Welcome to Ninja Forms
fi: Tervetuloa – Ninja Forms

en: Welcome to Ninja Forms %s
fi: Tervetuloa – Ninja Forms %s

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: What Can We Help You With?
fi: Kuinka voimme olla avuksi?

en: What to try before contacting support
fi: Mitä voit kokeilla ennen kuin otat yhteyttä tukeen?

en: What would you like to name this favorite?
fi: Minkä nimen haluat antaa tälle suosikille?

en: What's New
fi: Mitä uutta

en: When creating and editing forms, go directly to the section that matters most.
fi: Kun luot tai muokkaat lomakkeita, siirry suoraan olennaisimpaan osioon.

en: Who should this email be sent to?
fi: Kenelle tämä sähköpostiviesti tulisi lähettää?

en: Word(s)
fi: Sanat

en: Words
fi: Sanat

en: Wrapper
fi: Paketoija

en: Y/m/d
fi: j.n.Y

en: YYYY-MM-DD
fi: VVVV-KK-PP

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are eligible to upgrade to the Ninja Forms THREE Release Candidate! %sUpgrade Now%s
fi: Olet oikeutettu päivittämään Ninja Forms THREE -esijulkistusversioon! %sPäivitä nyt%s

en: You can also combine these for specific applications
fi: Voit myös yhdistellä näitä erityiskäyttöä varten.

en: You can enter calculation equations here using field_x where x is the ID of the field you want to use. For example, %sfield_53 + field_28 + field_65%s.
fi: Voit syöttää laskentayhtälöitä tässä käyttäen kaavaa field_x , jossa x on sen kentän tunnus, jota haluat käyttää. Esimerkki: %sfield_53 + field_28 + field_65%s.

en: You cannot submit the form without Javascript enabled.
fi: Et voi lähettää lomaketta, ellei Javascript ole käytössä.

en: You do not have permission to install plugin updates
fi: Sinulla ei ole oikeutta asentaa laajennusten päivityksiä.

en: You do not have permission.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia.

en: You have not added a submit button to your form.
fi: Et ole lisännyt lähetyspainiketta lomakkeeseesi.

en: You must be logged in to preview a form.
fi: Sinun on oltava kirjautuneena sisään lomakkeen esikatselua varten.

en: You must supply a name for this favorite.
fi: Sinun on annettava tälle suosikille nimi.

en: You need JavaScript to submit this form. Please enable it and try again.
fi: Tämän lomakkeen lähettäminen edellyttää JavaScriptiä. Ota se käyttöön ja yritä uudelleen.

en: You purchased
fi: Ostit

en: You will find this included with your purchase email.
fi: Löydät tämän ostoksen jälkeen vastaanottamastasi sähköpostiviestistä.

en: Your form has been successfully submitted.
fi: Lomakkeesi lähetys onnistui.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
fi: Palvelimella ei ole käytössä fsockopen, cURL. PayPal IPN ja muut skriptit eivät toimi. – Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään ja selvitä tilanne.

en: Your server does not have the %sSOAP Client%s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
fi: %sSOAP-asiakasohjelma%s ei ole käytössä palvelimessasi. Jotkin SOAP:ia käyttävät yhdyskäytävälaajennukset eivät ehkä toimi odotetulla tavalla.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
fi: Palvelimessasi on käytössä cURL; fsockopen ei ole käytössä.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
fi: Palvelimessasi on käytössä fsockopen ja cURL.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
fi: Palvelimessasi on käytössä fsockopen; cURL ei ole käytössä.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
fi: Palvelimessasi on käytössä SOAP-asiakasohjelmaluokka.

en: Your version of the Ninja Forms File Upload extension isn't compatible with version 2.7 of Ninja Forms. It needs to be at least version 1.3.5. Please update this extension at
fi: Oma Ninja Forms ”File Upload” -laajennuksesi ei ole yhteensopiva Ninja Forms 2.7 -version kanssa. Version on oltava vähintään 1.3.5. Päivitä tämä laajennus –

en: Your version of the Ninja Forms Save Progress extension isn't compatible with version 2.7 of Ninja Forms. It needs to be at least version 1.1.3. Please update this extension at
fi: Oma Ninja Forms ”Save Progress” -laajennuksesi ei ole yhteensopiva Ninja Forms 2.7 -version kanssa. Version on oltava vähintään 1.1.3. Päivitä tämä laajennus –

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zip
fi: Postinro

en: Zip Code
fi: Postinumero

en: a - Represents an alpha character (A-Z,a-z) - Only allows letters to be entered
fi: a - Edustaa aakkosellisia merkkejä (A-Z,a-z) - Sallii vain kirjainten syöttämisen

en: answer
fi: vastaus

en: character(s) left
fi: merkkiä jäljellä

en: checked
fi: valittu

en: copy
fi: Kopioi

en: custom
fi: mukautettu

en: duplicate
fi: kaksoiskappale

en: hr
fi: t

en: none
fi: ei toistoa

en: of
fi:  /

en: of Product A and
fi: tuotetta A ja

en: of Product B for $
fi: tuotetta B hintaan $

en: one
fi: yksi

en: password
fi: salasana

en: processing
fi: käsitellään...

en: product(s) for
fi: tuotetta hintaan

en: reCAPTCHA Language
fi: reCAPTCHA-kieli

en: reCAPTCHA Secret Key
fi: reCAPTCHA salainen avain

en: reCAPTCHA Settings
fi: Roskapostin esto -asetukset (reCaptcha)

en: reCAPTCHA Site Key
fi: Sivuston reCAPTCHA-avain

en: reCAPTCHA Theme
fi: reCAPTCHA-teema

en: reCaptcha Settings
fi: reCaptcha-asetukset

en: refresh
fi: Päivitä

en: three
fi: kolme

en: title
fi: otsikko

en: two
fi: kaksi

en: unchecked
fi: ei valittu

en: updated
fi: päivitetty

en: version
fi: versio

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN may not work with your server.
fi: wp_remote_post() epäonnistui. PayPal IPN ei ehkä toimi palvelimesi kanssa.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider. Error:
fi: wp_remote_post() epäonnistui. PayPal IPN ei toimi palvelimesi kanssa. Ota yhteyttä verkkohotellipalvelun tarjoajaan. Virhe:

en: wp_remote_post() was successful - PayPal IPN is working.
fi: wp_remote_post() onnistui - PayPal IPN toimii.
